Infra

21.11.2010 Kritiek op NS en Prorail na treinstoring

RIJSWIJK (ANP) - Reizigersvereniging Rover heeft zondag flinke kritiek geuit op de communicatie en de dienstverlening aan de gestrande reizigers vrijdag op Utrecht Centraal.

,,De gevolgen voor de treinreizigers en voor de bereikbaarheid van Utrecht Centraal zijn veel te groot geweest.''

De belangenorganisatie reageerde op het vanaf vrijdagmiddag op grote schaal ontregelde treinverkeer, door een brand bij het verkeersleidingscentrum in Utrecht. ,,Tienduizenden reizigers wisten uiteindelijk een weg naar huis te vinden maar niet dankzij de NS en ProRail'', aldus Rover. ,,Er werd omgeroepen dat reizigers zelf maar voor alternatief vervoer moesten zorgen. Informatie werd vrijwel niet of zelfs foutief gegeven.''

Volgens de NS was er echter sprake van overmacht, zo liet de vervoerder zondag weten. ,,Een brand laat zich moeilijk voorkomen'', zei een woordvoerder. Het spoorwegbedrijf zei de ontregeling te betreuren en al het mogelijke gedaan te hebben om gestrande reizigers verder te helpen. De NS zal coulant omgaan met reizigers die extra kosten hebben gemaakt als gevolg van de treinstoring, zo liet de woordvoerder ook weten.

Prorail bestrijdt de bewering van Rover dat het nieuwe Operationele Controle Centrum Rail (OCCR), dat sinds het najaar in bedrijf is, niets heeft opgeleverd. Volgens het spoorwegbedrijf heeft het controlecentrum juist voorkomen dat de treinontregeling zich als een olievlek over het land heeft verspreid en daardoor bleef de stremming beperkt tot Utrecht en omgeving.

Niet alleen de reizigers, ook het treinpersoneel waren de dupe van de ernstige ontregeling. Voor het personeel was dit een drama, zei een FNV-woordvoerder zondag. ,,Reizigers raken flink geïrriteerd als de informatievoorziening stokt, zoals vrijdagavond. Emoties lopen op omdat mensen bijvoorbeeld hun afspraak missen. Het personeel is dan het eerste aanspreekpunt en voor deze mensen is dat soms knap lastig. Ook zij waren afhankelijk van de informatievoorziening en de omroepers. En die schoot af en toe te kort'', zei een woordvoerder van de de vakbond voor rijdend personeel VVMC.

De Verzamelaarsbeurs en de Margriet Winter Fair, die in de Utrechtse Jaarbeurs werden gehouden, trokken zaterdag minder mensen dan normaal. Volgens de woordvoerders van beide evenementen was dit te wijten aan de treinproblemen. De organisatie van de Verzamelaarsbeurs overweegt een claim in te dienen bij de verantwoordelijken op het spoor.

Het treinverkeer was vrijdag ernstig ontregeld nadat er brand was uitgebroken in de verkeersleidingspost van ProRail. Zaterdagavond reed 70 procent van de treinen in en rond Utrecht weer. Zondag kon treinverkeer van en naar de Domstad volledig worden hervat.

(c) ANP 2010 alle rechten voorbehouden

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 1821, nieuw deze week: 1046
De meest recente vacatures
>

Allround Monteur Ploegen (LE9242)

Personato Werving en Selectie - Hel...
>

Ervaren Adviseur Milieu Management ...

EcoSelect - Noord-Brabant, Utrecht,...
>

Senior Projectleider Akoestiek

Grontmij - Arnhem
>

Projectleider Industrial Maintenanc...

Imtech Nederland BV - Botlek/Rotter...
>

Allround Monteur bij Agristo BV

Agristo BV - Tilburg
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

Sales Beveiliging

MBO
>

architect / ontwerper

WO
>

MBO
>

kraanmachinist-chauffeur

MBO
>

WO