Infra

28.11.2011 Omstreden spoorproject Stuttgart gaat door

TreinrailsSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse stad Stuttgart mag doorgaan met de bouw van een ondergronds spoornetwerk. Dat is de uitkomst van een referendum dat zondag is gehouden. Het megaproject is zeer omstreden, onder meer omdat de kosten volgens critici kunnen oplopen tot 18,7 miljard euro.

De tegenstanders wilden dat het project Stuttgart 21 zou worden stilgelegd. Bij het referendum stemde echter bijna 59 procent van de kiezers voor doorgaan.

Stuttgart is vier nieuwe stations aan het bouwen, waaronder een ondergronds hoofdstation en een halte bij de luchthaven. Er komt 57 kilometer nieuw spoor, waarvan 33 kilometer in tunnels. Het spoor moet Stuttgart aansluiten op de toekomstige internationale hogesnelheidslijn tussen Londen, Parijs, Wenen en Boedapest.

De bouw kost volgens de autoriteiten ongeveer 7 miljard euro, terwijl deze kosten in 1995 nog werden geraamd op 2,5 miljard euro. De oplevering staat gepland voor het jaar 2019 of 2020. In de afgelopen jaren hebben honderdduizenden mensen meegedaan aan protesten tegen het project.

(c) ANP 2011, alle rechten voorbehouden

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 1822, nieuw deze week: 1047
De meest recente vacatures
>

Allround Service Monteur Ploegen - ...

Personato Werving en Selectie - Hel...
>

Uitvoerder Wegen

Bouw & Civiel Personeelsdiensten - ...
>

Ervaren Adviseur Milieu Management ...

EcoSelect - Noord-Brabant, Utrecht,...
>

Senior Projectleider Akoestiek

Grontmij - Arnhem
>

Projectleider Industrial Maintenanc...

Imtech Nederland BV - Botlek/Rotter...
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

Sales Beveiliging

MBO
>

architect / ontwerper

WO
>

MBO
>

kraanmachinist-chauffeur

MBO
>

WO