- Infra
25.08.2011 Toch te veel lawaai HSL
DEN HAAG (ANP) - De treinen die rijden op de hogesnelheidslijn (HSL-Zuid) zorgen toch voor geluidsoverlast voor omwonenden van de lijn in de gemeente Lansingerland. Dat heeft minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur en milieu) geschreven in een brief aan de Tweede Kamer, zo bleek donderdag.Zij deed dat naar aanleiding van nieuwe metingen. Het ministerie weigerde tot nu toe maatregelen te nemen tegen het geluid van de HSL, ondanks klachten van de inwoners van de Zuid-Hollandse plaats over overlast. In juni gaf de Raad van State het ministerie nog gelijk, tot grote teleurstelling van de gemeente.
Volgens de laatste metingen die Schultz van Haegen liet uitvoeren door TNO bleek dat de geluidsnormen op de lijn worden overschreden. De minister laat in de brief weten met de gemeente Lansingerland in gesprek te gaan. Ook zegt ze geluidbeperkende maatregelen te overwegen als uit vervolgmetingen blijkt dat de situatie niet verandert.
De gemeente Lansingerland reageerde donderdag verheugd. ,,Het is goed dat de minister de geluidsoverlast erkent die wij hier al langer beleven en we zijn blij dat ze toezegt op korte termijn in overleg te willen treden'', zegt wethouder Henk de Paepe (verkeer). ,,Hiermee is een basis gelegd om tot een oplossing te komen'', aldus De Paepe.
(c) ANP 2011, alle rechten voorbehouden
Deel dit artikel:Meer nieuws
Oudere artikelen...
- Vacaturebank
- De meest recente vacatures
- CVbank
- De meest recente CVs
> Sales Beveiliging
MBO
> architect / ontwerper
WO
> MBO
> kraanmachinist-chauffeur
MBO
> WO



