Infra

17.01.2012 Tweede tunnel onder station Eindhoven

TunnelEINDHOVEN (ANP) - Het Centraal Station in Eindhoven krijgt een tweede tunnel voor het groeiende aantal passagiers. De nieuwe tunnel aan de oostzijde van het rijksmonument is in totaal 35 meter breed en wordt voor de reizigers de belangrijkste doorgaande route onder het station.

Projectmanager Anton Kamp van ProRail heeft dat dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de plannen aan de pers.

De huidige tunnel onder het spoor is 8 meter breed en is dichtgeslibd met kluisjes en winkeltjes. De effectieve breedte is nog maar 5,5 meter. De capaciteit is te klein voor het aantal passanten in de toekomst.

De nieuwe tunnel komt dieper te liggen en wordt hoger. Beide tunnels worden op meerdere plekken onderling verbonden.

Het Centraal Station telt momenteel dagelijks 90.000 passanten. In 2020 zullen dat er bijna 115.000 zijn, is de schatting.

Het gebouw van stationsarchitect Koen van der Gaast dateert uit 1956 en is sinds 2008 een rijksmonument. Architect van de verbouwing Luc Veeger legde dinsdag uit dat oorspronkelijke elementen zoals de brede entree aan de stadzijde en de mozaïekvloer in de huidige tunnel worden hersteld. Aan de zijde van het busstation zal de stationshal worden uitgebreid.

De verbouwing kost in totaal ongeveer 70 miljoen euro. Begin 2013 worden de werkzaamheden merkbaar voor de reizigers. Het project moet in de zomer van 2016 klaar zijn. Het treinverkeer ondervindt nauwelijks last.

(c) ANP 2012, alle rechten voorbehouden

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

 

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 1823, nieuw deze week: 1052
De meest recente vacatures
>

Vergunningverlener (Tilburg)

EcoSelect - Noord-Brabant
>

Service- / onderhoudsmonteur

Van Berlo Bedrijfsvloeren BV - Vegh...
>

Teamleader Engineering

Acutec Technisch Projectbureau - Re...
>

Maintenance Engineer (V/M)

Proficium - Amsterdam
>

Allround Service Monteur Ploegen - ...

Personato Werving en Selectie - Hel...
CVbank

 

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

Sales Beveiliging

MBO
>

architect / ontwerper

WO
>

MBO
>

kraanmachinist-chauffeur

MBO
>

WO